Bestyrelse

Sofie Seidenfaden 

Formand

Københavns Kommune

4077 7960

Sofie_seidenfaden@kk.dk

København

Lone Loklindt

Næstformand

Frederiksberg Kommune

28982106

lolo01@frederiksberg.dk

Frederiksberg

Mads Vinterby

Medlem

Tårnby Kommune

 

mads.vinterby@kmbtaarnby.dk

Tårnby

Lars Faurschou

Medlem

Dansk Industri

 

lars.faurschou@cph.dk

DI

Per Holm Pedersen

Medlem

3F

27773607

per.holm@3f.dk

FHO

Nicolaj Bertel Riber (A) 

Medlem

Formand for Social- og Sundhedsudvalget

23352465 

nicolajr@dragoer.dk

Dragør

Noemi Katznelson

Medlem

Center for Ungdomsforskning (CeFU)

 

nka@hum.aau.dk

Aalborg Universitet

Morten Emborg

Medlem

Technical Education Copenhagen (TEC)

25453474

mem@tec.dk

Alle skoler

Dennis Strøbæk

Medlem

Dansk Erhverv

51577383

dst@comwell.dk

DE og DI

Jan Hendriksen

Medlem

Dansk Metal

 

jhen@danskmetal.dk

DM

Jonas Skovgaard-Hansen

Medlem

Medarbejderrepræsentant uden stemmeret

 

josk@fguhovedstaden.dk

FGU

Maja Hedin

Medlem

Medarbejderrepræsentant med stemmeret

61665991

mahe@fguhovedstaden.dk

FGU

Kaja Solveig Winkel Frankel

Medlem

Elevrepræsentant

 

kaja.willma.frankel@gmail.com

FGU

 

REFERATER :